“Hasar hizmetinde müşteri odaklıyız”
Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Musa Ülken, değişim programı kapsamında geliştirdikleri ve yılsonunda hayata geçirmeyi planladıkları C2C uygulaması ile müşteri memnuniyeti yaratmayı amaçladıklarını ifade etti.
Verimlilik artışı sağlayacak farklı branşlardaki pek çok projeyi kapsayan C2C’nin Anadolu Sigorta’yı daha yenilikçi ve rekabetçi bir yapıya ulaştıracak uzun soluklu ve geniş tabanlı bir süreç olduğunu söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Musa Ülken, “Proje kapsamında planlanan ilk değişiklikler, hayata geçirilmeye başlandı. C2C, modüler bir yapıda olduğundan projeler tamamlandıkça, diğer projelerle uyumlu ancak kendi başına bağımsız şekilde uygulamaya alınabiliyor” diyor. Musa Ülken, “C2C değişim programı kapsamda halihazırda geliştirmekte olduğumuz projelerden birisi olan yeni hasar uygulaması, hasar yönetim sistemimizin değiştirilmesi amacıyla başlatılan detaylı bir çalışma olup, işçilik fiyatlarının standardizasyonu ve eksper ile servis performansına göre değerlendirmeler gibi birçok yeniliği içeriyor” dedi.

Proje yılsonunda hayata geçiyor
Ülken şöyle devam ediyor: “Bu çerçevede hasar hizmetinde farklılaşma sağlayıp, müşteri odaklı hizmet anlayışını sağlamak ve müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlıyoruz. Proje kapsamında ayrıca sistemsel kontrolleri artırıp hasar ve rücu operasyonlarında basitleştirmeye gitmek hedeflerimiz arasında. Şu an itibariyle testler yapılmakta olup yılsonunda, projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Müşteri memnuniyeti anlayışını sigortalılarımızdan gelen dönüşleri öncelikli olarak dikkate aldığımızı söyleyebilirim. Müşterilerimizin talepleri, önerileri ve şikayetlerini hızlı bir şekilde değerlendirilip aynı süratle yanıtlıyoruz. Sigortalılarımızın ihtiyacına yönelik ürün ve kampanyaları uyguluyor, mevcut ürün ve hizmetlerimizde iyileştirmeler yapıyoruz.”

İlkemiz müşteri memnuniyeti
“Müşteri memnuniyeti ilkesi çerçevesinde hareket ediyoruz” diyen Ülken sölerine şöyle konuştu: “Anketlerimizde, sigortalılarımızın şirketimizden almış oldukları hasar hizmetinden yüksek derecede memnun olduklarını görüyoruz. Sigortalılarımızın, şirketimizden aldıkları hasar hizmetinden memnun kaldıkları bilgisini sadece müşteri memnuniyeti anketleri kanalı ile değil, sigortalılarımızla birebir temas kuran tedarikçilerimizden de ediniyoruz. Sigortalılarımızın en çok; aldıkları hızlı hizmet ve ihtiyaç duydukları konularda hızlı geri dönüşlerimizden memnun olduklarını görüyoruz.”

Eşdeğer parça uygulaması
Sigorta sektörünün özellikle oto branşında yedek parça ve muadil parça konularında büyük sıkıntıları var. Ülken’in bu konudaki düşüncesi ise şöyle: “2005/4 sayılı “Motorlu Taşıtlar Sektöründeki Dikey Anlaşmalar ve Uyumlu Eylemlere İlişkin Grup Muafiyeti Tebliği” ile orijinal parça tanımlaması genişletildi ve araç üretiminde kullanılan marka logosu bulunmayan parçalar ve aracın üretiminde kullanılan parça ile aynı teknik özelliklere sahip olduğu belgelenmiş parçalar orijinal parça tanımına dahil edildi. Ancak bugüne kadar, ülkemizde bir yedek parçanın, eşdeğer niteliklere sahip olduğuna ilişkin bir onay mercii bulunmadığından, sigortalılarımızın hak ve menfaatlerinin korunması açısından şirketimizce kasko hasarlarında eşdeğer parça uygulaması gerçekleştirilmiyor. Sİgortalılarımızın araçlarına takılacak eşdeğer parçaların, orijinal parçalar ile aynı kalitede olamayabileceği endişesiyle, eşdeğer parçaları tedarik etmiyoruz.”

Servis ağımızı özenle oluşturuyoruz
Sigortalıların yetkili servislere yönlendirilmesinin sigortalı açısından avantajlarıyla ilgili olarak da Ülken şöyle konuşuyor: “Şirketimizin, sigortalılarımızı özel ya da yetkili herhangi bir servise yönlendirmek gibi bir uygulaması bulunmuyor. Bununla birlikte, almak istedikleri hizmet türü ve kalitesini sunabilecek, gerekli teknik donanımlara, alt yapıya ve kadroya sahip servislerin anlaşmalı servis ağımızda bulunmasına özen gösteriyoruz. Bununla birlikte sigortalılarımız araçlarının onarımlarını anlaşmalı servis ağımızda yer alan özel ya da yetkili servislerden alabiliyor.” SİGORTALI

   
 •  Günün Anketine Katılın

  • Acentelerin dernek ve ticaret odalarındaki temsilcilerinin mesleğinize katkısı var mı ?

   Sonuclar

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 •  

  Yorum yazın