Güneş Sigorta’nın ‘Pusula’sının yönü ne oldu?

Posted by sigortahaber On Aralık - 24 - 2010

Pusula acenteye ve tüketiye yol gösterecek

Güneş Sigorta Genel Müdürü Aycı, “Güneş Sigorta sigorta sektörüne çağ atlattı. Pusula projesi ile sağlanacak hız ve bilgi akışı eşsiz. Bu uygulamadan hem Güneş Sigorta acenteleri hem de tüketiciler memnuniyet duyacak” dedi.

Güneş Sigorta, bilgi işlem uygulaması Pusula’yı hayata geçirdi. Müşteri odaklı hizmet anlayışının her aşamada yerleşmesine yardımcı olacak ve artan rekabet şartlarında Güneş Sigorta’ya güç katacak bir yazılım projesi olan Pusula’nın tanıtımı Güneş Sigorta Genel Müdürlük binasında düzenlenen bir basın toplantısı ile gerçekleşti. Toplantıda bir konuşma yapan Güneş Sigorta Genel Müdürü İlker Aycı, Pusula’nın acentelere entegre bir sigortacılık paketi uygulaması sunduğunu söyledi. Projenin tamamının Güneş Sigorta çalışanları tarafından hazırlandığını belirten Aycı sözlerine şöyle devam etti: “Önümüzde süratle yeşerecek ve kısa zamanda meyvelerini toplayacağımız önemli bir süreç var. İlk açılışını yaptığımız Pusula projesinin 6 ay içinde 2500 kullanıcıya ulaşmasını hedefliyoruz. Güneş Sigorta, bugün Vakıf Bank’ın desteği ve halka açık bir şirket olmanın gücü ile uluslararası faaliyet gösteren çok büyük sigorta şirketleriyle ile yarışıyor. Geleceğe daha aydınlık bakarak paydaşlarımızla yeni bir döneme giriyoruz.” Pusula ile sistemin kökten değiştiğini ve Güneş Sigorta’nın sigorta sektörüne çağ atlattığını ifade eden Aycı, yeni alt yapı ile sağlanacak hızın ve bilgi akışının eşsiz olduğunu, bu uygulamadan hem Güneş Sigorta acentelerinin hem de tüketicilerin memnuniyet duyacağını vurguladı. Pusula’nın müşteri odaklı memnuniyet hizmet anlayışının her aşamada yerleşmesine yardımcı olacağına inandığını dile getiren Aycı, uygulamanın kademeli olarak hayata geçeceğini bildirdi. Aycı ayrıca, başarıdan başlarının dönmemesi gerektiğine dikkat çekerek projede çalışan Güneş Sigorta ekibini kutladı.

“Terzi gibi çalıştık”
Toplantıda Pusula projesinin tanıtımını yapan Güneş Sigorta Bilgi İşlem Yönetimi Müdürü Serdar Yakut, terzi gibi çalışarak Güneş Sigorta’nın üzerine oturacak bir alt yapı hazırladıklarını söyledi. Pusula yazılımının esnek raporlama alt yapısı, parametrik alt yapı ve entegrasyon imkanları sağlayacağını belirten Yakut, uygulamanın teknik birimlere kendi ürün fiyat tanımlarını yapma imkanının yanı sıra, tüm branşlar için ortak ortak kullanım ve esnek alt yapı ile yeni ihtiyaçlara kolayca uygulanabilirlik sağlayacağını ifade etti. Pusula’nın müşteri odaklı sigortacılık anlayışı için geliştirilmiş bir yazılım olduğunu söyleyen Yakut, müşteri bilgilerini toplama ve analiz etme, müşteri bazlı fiyatlama yapabilmek için gerekli alt yapıyı sağlama, CRM süreci etkin kullanma gibi sunduğunu belirtti. Pusula’nın acenteler için devrim niteliğinde bir uygulama olduğunu dile getiren Yakut, bir web tarayıcı aracılığıyla herhangi bir program kurulumuna gerek kalmadan bütün acentelik işlemlerinin gerçekleşebileceğine dikkat çekti. Branşlar arasındaki kullanım farklıklarının da ortadan kalktığını belirten Yakut, kullanıcı dostu bir yapıya sahip ara yüz sayesinde teklif ve poliçe oluşturulmasının çok daha pratik hale geleceğini söyledi.

Anında yenilenen sistem
Tanıtımın ardından Güneş Sigorta Genel Müdür İlker Aycı, Pusula yazılımının ilk poliçesini kesti. Pusula, 2011 yılında Güneş Sigorta’nın bütün birimlerinde ve acentelerinde kullanılacak. Yalın ve entegre yapısı ile tüm işlemlere hız kazandırması beklenen Pusula, kurumun veri bütünlüğünü ve verilerinin tamamının korunmasını sağlayarak, değişen pazar ve sektör şartlarına uygun olarak anında yenilenmeyi de sunuyor. Gülseli ÖZDEMİR / ŞEMSİYE

   
 •  Günün Anketine Katılın

  • Acentelerin dernek ve ticaret odalarındaki temsilcilerinin mesleğinize katkısı var mı ?

   Sonuclar

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 •  

  Yorum yazın